Bakım ve Güvenlik > İlaçlama ve Kovucular > Evdeki Karıncalar ve Karıncalardan Kurtulmanın Etkili Yolları

Evdeki Karıncalar ve Karıncalardan Kurtulmanın Etkili Yolları

(48 oy, 2.92 / 5)
Yazar: Jale Doğan | Kategori: İlaçlama ve Kovucular | Tarih: 30 Nisan 2015 | 123542 kez okundu

 

Bahar aylarının gelmesiyle uyanan doğa, sadece kendini tomurcuklanan çiçeklerde göstermez... Yaz boyu topladığı besinlerle tüm kışı toprak altında geçirmiş böcekler, haşereler de doğanın canlanması ile birlikte kendilerini saklandıkları alanların dışına atarlar ki işte tam da bu nokta alanın gerçek sahibi olan bizlere zorlu anlar yaşatır. Bu zorlu anlardan biri de evi karınca basmasıdır…

 

Evdeki Karıncalar

Karıncalar doğanın içinde çalışkanlıkları ile biz insanoğlundan büyük takdir toplarken, bu hummalı çalışmalarını evlerimizin içinde gerçekleştirmeye kalkmaları gösterdiğimiz takdiri tekdire çevirmemize yeter de artar. Salonun ortasında tek şerit halinde mutfak ile sıva çatlağı arasında mekik dokuyan karıncalardan kurtulmak istiyorsanız bu yazıya dikkat etmelisiniz.

 

Karıncalar, binalardaki sıva çatlakları, derz araları, tuğlalar, priz yuvaları, pencere pervazları, kapı menteşesi gibi saymakla bitmez alanları kendilerine yuva ya da yuvalarına giden yolda kapı bellerler. Kış boyu yüzlerini göstermeyen evdeki karıncalar, bahar aylarının gelişi ile saklandıkları alanlardan çıkarak evlerimizin tam da ortasına karargâhlarını kurgularlar. Elbette karıncaların ve benzeri canlıların hanelerden temizlenmesine olanak tanıyan pek çok kimyasal ilaçlama yöntemi vardır. Hatta geçenlerde biz de evdeki karıncalardan kurtulmak için kendi evimiz için kimyasal ilaçlama yöntemlerinden birine müracaat ettik ve etkin sonuç aldık. Ancak bizim uğradığımız istila, uzaylıların dünyayı ele geçirme çabasına eşdeğer yoğunluktaydı. Bu nedenle tek çaremiz kimyasal yollardan bir ilaçlama yöntemini tercih etmekti ki sizin de alan kuşatmanız bizim ki kadar yoğunsa bu sayfada öngörülen ilaçlama firmaları sizin de yardımınıza yetişecek kalibrededir. Yoğun istilanın söz konusu olmadığı mekanlar için önerim evdeki karıncalarla aşağıdaki yöntemleri kullanarak mücadele etmeniz…

 

Evdeki Karıncalar Nasıl Yok Edilir?

  1. Sirke, karıncalar tarafından sevilmez. Bu nedenle ev içindeki karıncaların geçiş yollarına, çıkış noktalarına düzenli olarak sirke püskürtebilirsiniz. Kokusu sizi rahatsız ederse diğer yollardan birini tercih edebilirsiniz.
  2. Acı Kırmızı Biber: Toz halinde satılan acı kırmızıbiberi, evdeki karıncaların geçiş yollarına, çıkış noktalarına dökün bir süreden sonra karıncaların artık evinizde dolanmadığını göreceksiniz.
  3. Özel bir karışım hazırlayın. Bu karışım için borik asite ihtiyaç duyacaksınız ki eczanelerden kolaylıkla temin edebilirsiniz. 1 yemek kaşığı borik asiti, 6 yemek kaşığı toz şeker ve bir çay bardağı su ile karıştırın. Hazırladığınız karışıma ihtiyaç duyduğunuz adette pamuk bastırarak evdeki karıncaların çıkış noktalarına yerleştirin. Pamukların her daim ıslak olduğunu kontrol edin. Karıncalar şeker kokusuna geleceklerdir ancak borik asit onların heveslerini kursaklarında bırakarak azalmalarını sağlayacaktır.
  4. Karıncalar nane kokusunu sevmezler. Naneli sakızı parçalayarak karıncaların çıkış yollarına yerleştirin. Nane karıncaları rahatsız edeceği için evinizi hızla terk edeceklerdir.
  5. Acı toz biber ile tarçın karışımı da evinizdeki karıncaları bertaraf etmek için etkilidir. Aynı miktardaki biber ve tarçını karıştırarak ev içindeki karıncaların geçiş yollarına, çıkış noktalarına dökün.

Zahmetsizce kesin sonuç almak için karınca yemleri ve böcek kovucular satın alabilirsiniz. Online alışveriş kuponları bulunan tikokupon sitesinde gittigidiyor, hepsiburada gibi büyük marketlerin indirim kuponu ve kampanyaları yer alıyor. Değerlendirip avantajlı fiyatlarla sipariş verebilirsiniz.


 


Makale Kaynağı: Jale Doğan - MakaleMarketi.com

___________________________________________________________________

___________________________________________________________________

Yorumlar  

 
-5 #1 Evdeki Karıncalar- Başak 28-04-2010 18:24
Önerdiğiniz yöntemleri en kısa zamanda deneyeceğim. Çok teşekkürler:=)) Harika bir bilgi...
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #2 Karıncalar- Gülçin 01-06-2010 23:44
Çok teşekkür ederim denemeye değer. Umarım evdeki karınca ordusundan kurtuluruz..
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+14 #3 Bir Çok Yol DenedimSerdar Sarı 17-02-2011 06:08
Neler yapmadım!
1.Gelebilecekleri muhtemel her yeri derz dolgu ile kapattım,
2.Tuz ve sirke döktüm,
3.Borik asit uyguladım,
4.Şiddet uyguladım,
5.Kovdum,sövdüm,
6.Dua ettim baş edemedim,
7.3 yaşındaki oğlum uykularından uyanım kabuslar içinde ağlayarak baba üzerimde karıncalar var diyordu ama bir şey yoktu...
8.Çareyi buldum ortalıkta yiyecek, kırıntı olmayınca kesinlikle gelmiyorlar.
Hanımlar fayansları temizlemek için çamaşır suyu kullanmayın derz dolgular eriyor özellikle oradan geliyorlar. Tek çare kırıntısız bir ortam.
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
-2 #4 karıncalararzu 23-06-2011 11:13
inşallah önerileriniz işe yarar hemen deneyeceğim ..teşekkürler
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #5 karıncalar ile mücadeleCaner 19-10-2011 17:18
Evdeki karıncalardan kurtulmayı zorlaştıran en büyük neden binlerce karıncanın bir arada olmasıdır. Evlere gelen öncü karınca sayesinde besin bulan karıncalar besinleri yuvalarına taşımak için toplu halde hareket ederler.
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
-1 #6 karıncalarleon 06-01-2012 05:59
karıncalar üzerinde nane kokusu kesinlikle işe yarıyor saniyesinde kaçıyorlar mutlaka deneyin
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+3 #7 karıncalarhilal 20-03-2013 21:06
daha son baharda çıkıyorlar ve 6 ay bizimleler bıktık öldürmek istemiyoruz ama ne yapmalyız bilmiyoruz
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #8 karıncalarrrsevinc sevinc 05-05-2013 16:32
benim de mutfağımda bitmeyen karıncalar vardı. elektrik süpürgesiyle peşlerinden geziyordum... en son karabiber döktüm gezdikleri yuvalarına yakın yerlere.... bayağı bir işe yaradı.. şimdi 1-2 tane var yok... mutfak karabiber kokuyor ama ne yapayım ... deneyin ... çok ağır ve yakıcı bir koku zaten....
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+3 #9 karıncalarrsena 20-05-2013 22:15
evimizde çok karınca var daa tezgaha kadar çıkıyorlar tuz serptik deneyin tuzu hiç sevmiyorlar ve yukardaki önerileride yapcam belki anında giderler :)
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
-1 #10 limonnnnnnnnnnEMİNEeeeee 24-05-2013 00:17
tezgahın üzerine limonu ikiye bölüp ayrı ayrı koyun hemen kaçıyolar..ve üzerilerine bir iki damla limon sıkın annda ölüyolar :D
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+2 #11 CVP: Evdeki Karıncalar ve Karıncalardan Kurtulmanın Etkili Yollarıdemir alan 07-08-2013 15:50
çok tuhaf burda niye kahve yok yaa :(
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
-2 #12 Karıncalar ve Pudrabaris sedet 14-07-2014 15:22
Hemen gidip bir bebe pudrası alın duvar kenarları kapı kenarları..geçtiği yerlere serpiştirin..1-2 güne ev tertemiz..uzaklaşıyorlar..Kolay gelsin..
Alıntıyla Cevap Ver
 

Yorum Yapın / Soru Sorun

NOT: Yorum Politikası gereği reklam amaçlı yapılan yorumlar yayından kaldırılır.


Güvenlik kodu
Yenile

Makale Yazın

Üye girişi yaparak siz de makale yazabilir, web sitenize yönlendirme yaparak veya iletişim bilgilerinizi ekleyerek kişisel/kurumsal popüleritenizi arttırabilirsiniz. Makale yazmaya başlamak için Şimdi Kaydolun!

Araştırın

Araştırmasını yaptığınız konuyla ilgili kelimeyi girip "Ara" butonuna basınız. Alakalı sonuçlar listelenecektir.