Pek çok erkek farkına varmasa da kadınlar neredeyse her zaman karşılarındaki erkeği test etme ihtiyacındadırlar. Peki, kadınlar neden karşılarındaki erkeği test ederler? Yanıtı basittir: Gerçekte senin nasıl bir erkek olduğunu anlayabilmek için…

 

Bir kızın bizi test etmesinin altında, bize duyduğu ilgi vardır. Aslında bu içgüdüsel düzeyde işleyen bir mekanizmadır ve genellikle kadınlar bunu farkına varmadan yaparlar. Bir ilişkide kadın çocuğu doğuran kişi olma rolü ile bu role bağlı savunma mekanizmasını içgüdüsel olarak geliştirmiştir. Bu içgüdü ile ezik ile olmuş erkek ( ya da en azından olgun erkek) arasındaki farkı ayırabilirler.

 

Kısaca tanımlamak gerekirse;

 

Kadınlar tarafından yapılan ve erkeklerin mantığına uymayan veya onu heyecanlandırmaya yönelik her hareket birer testtir. Örneğin; seksi bir kıyafetle karşımızdayken ve etrafta sorabileceği başkaları varken "Bu nasıl durmuş?" diye bize soruyorsa bu tipik bir test etme denemesidir.

 

Bu soru ile karşılaşan çoğu erkek "Çok güzel" , "Nefes kesici görünüyorsunuz" , "Yüreğim sızlar" gibi tuhaf(!) ve bilindik şeyler söylerler. Ancak erkeklerin %99’u da aynı şeyleri söylemiş oldukları için, bu kızlara çekici gelmez tabi ki de.

 

Daha önceki yazılarımda da söylediğim gibi bir kızı ilk kez tanıdığımız zamanki sosyal iletişim ile bir süre birlikte olduğumuz zamanki sosyal iletişim arasında bir uçurum vardır.

 

Yukarıdakileri birlikte olduğunuz bir kaç aydan uzun süredir birlikte olduğunuz kıza söylerseniz bir sorun olmaz. Ama daha yeni tanıştığımız bir kıza söylediğimizde kendimizi ona karşı zayıf gösterdiğimiz için  kaçmalarına neden oluruz.

 

Yapılması Gereken Şudur;

Bu ve benzeri testlerle karşılaşıldığında çekici bir şekilde farklı olanı yapmak. İkisi birbirinden ayrılamaz. Mesela bir kız aynı durumda "Bu nasıl durmuş?" diye sorduğunda hafif gülümseyerek "O kadar kötü değil" demeyi dene.

 

Aslında sosyal iletişimi ilginç ve eğlenceli kılan bu testlerdir. O yüzden eğlenmenize bakın sadece.

 

Yazar Hakkında:
Türkiye'nin en iyi çekicilik bilimi web sitesi www.olmuserkek.com sahibi Ricci, Sosyal İletişim e-kitabı yanı sıra Tanışma Anları ve Espiritüel Özgüven TeleSeminerlerinin ve ek kitapçıkların yayıncısı ve hak sahibidir. Sitesinde bulunan kadınlar konusunda başarılı olmakla ilgili 130'dan fazla makalesine ücretsiz olarak halen ulaşılabilmekte. Hayatının son 15 yılını çekicilik, iletişim psikolojisi, sosyal psikoloji ve kişisel gelişim alanlarında insanlara faydalı olmaya adamış ve yaklaşık 3 yıldır erkeklere tavlamanın bir illüzyon olduğunu ve bunun yerine gerçekten hoşlandığımız bir kadınla karşılaştığımız da yapmamız gerekenleri bu websitesinde bizlerle paylaşıyor.