İlişkiler > Flört > Kadınlar Ne İster: Her Kadının Bir Erkekten Beklediği 5 Şey

Kadınlar Ne İster: Her Kadının Bir Erkekten Beklediği 5 Şey

(67 oy, 3.06 / 5)
Yazar: Gönül Dost | Kategori: Flört | Tarih: 13 Şubat 2015 | 72935 kez okundu

 

Eğer erkekseniz, bu beş maddeyi sağlamaya yönelik hareket etmelisiniz. Eğer kadınsanız, bu beş maddenin hayata geçirilmediği durumlarda ilişkinizin iyi gitmeyeceğini bilmelisiniz.

 

1. Kadınlar Takdir Edildiğini Hissetmek İster…

“Sevildiğini hissetmelidir” diyerek başlamadığım için şaşırmış olabilirsiniz. Çoğu erkek “seni seviyorum” der. Ama eşlerini ya da kız arkadaşlarını takdir etmezler. Bir kadının hayatında takdir edilmek büyük önem taşır. Pek çok kadın, “vericidir”, onlar eşlerinin ve çocuklarının hemen her ihtiyacını karşılamaya çalışırlar. Ama vermekten mutluluk duyan kadınlar dahi çabalarının takdir görmesini beklerler.

 

Şimdi sevgili okurlarım, kız arkadaşınızı ya da karınızı takdir etmek tek başına yeterli değildir, bunu onunla da paylaşmanız yani dile getirmeniz gerekir. Erkek okurlarım şimdi buna karşı çıkacak ve hali hazırda zaten eş ya da kız arkadaşlarının bunu bildiğini söyleyecekler. Bu doğru olabilir ama kelimelere dökülen takdirin yaratacağı mucizeyi yaşamadan bilemezsiniz. Öylese bunu dile getirmeyi deneyin “işleri yola koyuş biçimini çok takdir ediyorum” ya da “böylesine çok çalışmanı takdir ediyorum” diyerek bir yerden başlayabilirsiniz… Unutmayın takdir edilmeyi hepimiz severiz.

 

2. Kadınlar Hayatlarındaki Erkekle Derin Duygusal Bir Bağ Paylaşmak İsterler

Neden mi söz ediyorum? Kadınlar hayatlarındaki erkeğin kendilerine duygusal şekilde bağlı olmalarını severler. Duygularınızı ifade etmekten utanmaksızın bunu hissettirmenizi isterler.

 

Çoğu erkeğin bir kadına açılma süresi uzun zaman alır. Bu belki de konuşmaktan hoşlanmamalarından kaynaklı olabilir. Veya dokunmatik hisler başlığından hoşlanmıyor olabilirler. Ne hissettiklerini sorduğunuzda çoğunlukla yorum yok moduna geçme nedenleri de bundandır. Eğer davranış biçiminiz bu yukarıda yer alan br kaç satırdaki gibiyse o zaman kadınların isteklerine yönelik en önemli noktalardan birini yerine getiremiyorsunuz demektir. Çünkü kadınlar, ne kadar duygusal bir bağ ile kendilerine bağlı olduğunuzu bilmek isterler.

 

Temeli sağlam ilişkiler, duygusal bağların üzerinde yükselir. Eğer sevgiliniz, eşiniz sizin onu dinlediğinizi, kendi duygularınızı ifade etmek için yollar aradığınızı, kendinizi ona açtığınızı hissederlerse size tümüyle bağlanacaklardır.

 

3. Her Kadın Kendini Seksi ve Kadınsı Hissetmek İster

Bu çok mantıklı, ama şaşırtıcı olan çoğu erkeğin sevgililerini nasıl gördükleri ile ilgili cümleler kurması oldukça uzun zaman alır. Sevgilinizi çekici ve kadınsı mı buluyorsunuz? Onu seksi mi buluyorsunuz? O zaman bunu söyleyin! Bir kadını çekici bulduğunuzu dile getirmenin pek çok yaratıcı yolu vardır. Örneğin rutin bir işi yapmaktayken (akşam yemeği hazırlamak gibi) ona sevgi dolu bir bakış atın. Size bir soru sorduğunda ona gülümseyin. Kalabalık bir odanın ortasında ona göz kırpın. Bunların yanı sıra nasıl hissettiğinizi ona doğrudan da söyleyebilirsiniz. Örneğin birlikte katıldığınız kalabalık bir organizasyonda kulağına eğilerek, oranın en güzel kadının kendisi olduğunu söyleyebilirsiniz. Kadınlar, erkeklerin aksine fazlası ile sözel yaradılıştadırlar. Sevgili ya da eşlerinin kendileriyle seksi bir şekilde konuşmalarını severler. Ona, kendisinde hoşunuza giden seksi konulardan söz edin. Bunu umulmadık bir alanda kulağına fısıldamanız hoşuna gidecektir. (sinemada ya da kalabalık bir asansörde…) Kelimeler bir kadına çok seksi gelebilir. Açıklayıcı ve kışkırtıcı olun. Örneğin; saçlarının güneşteki parıltısını seviyorum… bu siyah elbisenin seni ne kadar güzel gösterdiğini biliyor musun? ama içindeki sen olmasaydın o elbise hiçbir şey ifade etmezdi… gibi cümleler kurmaya özen gösterin.

 

İnanmadığınız ya da hissetmediğiniz bir şeyi sakın söylemeyin. Kadınlar yalanı çok çabuk fark ederler. Ona, içinizden gelmediği halde sadece duymak istediği şeyleri söylemeyi seçerseniz bu ilişkinize zarar verecektir. Dikkatli olun!

 

4. Kadınlar Kendilerine Acı Çektirmeyecek Bir Erkeğe Sahip Olmak İster

Kadınlar ilişkinin merkezinde kendilerini görmek isterler. Başka insanların ya da bencil bir adamın izlerinin bu merkezde yeri yoktur. Günümüzdeki ilişkilerde tarafların benmerkezci tavırları ile çatışan ilişkinin merkezi ciddi yaralar almaktadır. Kadınların içsel dünyaları her ne kadar özgürlük türküleri de söylense korunma ihtiyacındadır ve bunun için de bir erkeğe ihtiyaçları vardır. Eşinizi ya da sevgilinizi bu noktada yalnız bıraktığınızda zamanla bunun zararını siz yaşarsınız. Bencil hayata zamanla eklenen suçluluk duygusunun faturası onun çocukça kaprislerine boyun eğmenizden dolayı yine size kesilecektir. Bu noktada ki uyarımı dikkate alın zararlı çıkmayacaksınız. Bir diğer konu ise saygı... Eğer bir kadının birlikte olduğu erkeğe duyduğu güven sarsılırsa ilişkiyi öldüren süreç de başlamış demektir. Güvensizlik beraberinde saygı kaybını da getirir. Bu çok zor olabilir ama ona kendinize saygı göstermesi gerektiğini anlatmak yine size düşüyor. Ayrıca sizin de ona saygı göstermeniz gerekiyor.

 

5. Kadınlar Romantik Olmayı Bilen Erkek İsterler.

Romantik olmak demek ne demektir? Romantizm zihnin durumudur. Romantizm, aşkı ve coşkuyu bulma biçimidir. Romantizm, sevgilinizin nasıl göründüğü ya da onu ne kadar takdir ettiğinizi keşfetmek gibi küçük şeyleri fark etmek için zaman ayırmak demektir. Ama hepsinden önemlisi, romantizm, zaman ayırmak ve sevdiğiniz için bir şeyler yapmak demektir. Karakterinizin kişiliğinizin nasıl olduğunun hiç önemi yok, çaba gösterirseniz siz de romantik olabilirsiniz. Pek çok kadın kendisine şiir okuyan erkekleri sever (daha da iyisi yazan) Lirik olması önemli değil duygu ve düşüncelerinizi aktarın yeter, ona küçük bir not bile yazsanız olur. Kadınlar düşünülmek isterler…

İşte romantizm budur...

 

Tatlı küçük sürprizler yapmayı düşünebilirsiniz. Kadınlar sürprizlere bayılır. Bunun için internetten özel birşeyler araştırabilirsiniz. Mesela bir çikolata sepeti veya meyve buketi olabilir bu. Online sipariş aşamasında tikokupon indirim kuponu kullanmayı unutmayın. İnternetten alışveriş yapmanın güzel yanlarından biridir. tikokupon.com'daki lezzetli hediye, lezzetli buket ve frutation sayfalarına bakın. Çikolatalı ve meyveli buketler hem sempatik hem de tatlı bir sürpriz olacaktır.


 


Makale Kaynağı: Gönül Dost - MakaleMarketi.com

___________________________________________________________________

___________________________________________________________________

Yorumlar  

 
+15 #1 kibar erkek,kaba erkek tercih kadiningr 19-08-2011 18:30
kadinlar kendilerini hor gören erkekleri tercih eder onlarla evlenirler...burasi kesin böyle...yumusak huylu uysal erkeklri begenmezler...dayaktan sikayet eden kadinlar neden bukadar cok dersiniz...tercihleri zamanla bir canavara dönüsmüstür dfayak atarak kadini yola getirdigini anlayan erkek artik bundan vazgecmez..nede olsa dayak cennetten cikmadir...ama unutmammali bunu kadin tercih etti...kibar erkegi begenmedi kadin onu redetti..
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #2 kardeş sen yanılıyorsunmustafa 21-11-2011 21:59
Kadını dövmek onu onemsemek sevmek değildir sen arabını çok sevdiğini farını kırarak mı gösteriyorsun gidip bakım yaptırıyorsun hem o atasozu o anlamda soylenmemiştir o söz sevgide insanlıkta dayak olmamamalı anlamında dile getirilmiştir..
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+2 #3 GÖNÜL DOST ' A SEVGİLERLEbekir 17-12-2011 22:31
Öncelikle bu değerli bilgiler hakkında size minnetarım söledikleriniz sayesinde ilişkimde kayda değer bir gelişme söz konusu oldu şimdi bu şekilde hareket edince kaybedecek birşey olmadığını ve hatta sevdiğim insanı yeniden kazandığımı görmeme yardım etiğiniz için size minnetarım bu değerli paylaşım için çok tşk ederim...
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+2 #4 Bekir Bey'e Sevgilerimle...Gönül Dost 21-12-2011 15:01
Alıntılandı bekir:
Öncelikle bu değerli bilgiler hakkında size minnetarım söledikleriniz sayesinde ilişkimde kayda değer bir gelişme söz konusu oldu şimdi bu şekilde hareket edince kaybedecek birşey olmadığını ve hatta sevdiğim insanı yeniden kazandığımı görmeme yardım etiğiniz için size minnetarım bu değerli paylaşım için çok tşk ederim...


Bekir Bey, övgü dolu mesajınız için teşekkür ederim. Yazdıklarımla hayatınızda bir ışık olabildiysem ne mutlu bana. Size sevdiklerinizle mutlu ve huzurlu bir yaşam dilerim...
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #5 CVP: Kadınlar Ne İster: Her Kadının Bir Erkekten Beklediği 5 Şeysarı çizmeli Mhmet 23-03-2013 15:31
Evli bir erkek olarak şunu anlamıyorum.hemen hemen her şeyini alıyorum 3 çocuğumuz var aç bırakmıyorum açıkta bırakmıyorum. bizde bir söz vardır evim çarşıda olacağına evimin içi çarşı olsun.42 yaşındayım 31 yaşında evlendim. Eşimle özel zamanımızı bir türlü ayarlayamadım. ben istiyorum o kaçıyor ya inanın kahveye gitmem. alkol içmem. ( sigara hariç )vesaire kötü alışkanlığım yok.Bir bayan kim için süslenir tabiki kocası için peki benim hanım kime diyorum bırak makyaj yapmayı suratını şeytan görsün evin kötüyse sıvat hanımın kötüyse donat derler onuda yapıyoruz. yine aynı... bazen toplantı yapıyoruz iş arkadaşlarım ve eşleri ile birlikte onların hanımları çiçek benim hanım çiek dikeni yazmak isterdim ama maalesef kaktüs ağacı deve dikeni çocuklarım için sesimi çıkarmıyorum.ev yemeklerini( kabak kapuska hariç ) seçmem yemeği kötüde yapsa eline sağlık güzel olmuş derim. gel gelelim herhangi bir bayan arkadaş ev yemeği konusunda elime su dökemez o kadarda iddalıyım.psikolojikmen yıprandım çocuklar olmasa eve gitmeyi canım istemiyor . saygı yönünden ise, kendi bayan arkadaşlarının yanında kendisi ile mutlu aile tablosu vermeye kendisini yüceltmeye çalışır bunuda istek ve arzularını yerine getirir hatta çaylarını yaparım rahat konuşsunlar diye evden dışarı çıkarım.düzgün ve doğru bir insan olmaya çalışıyorum yinede yaranamıyorum.Birinci dereceden akrabası annesi babasının hatırını sayarım kardeşlerine yatılı yani tatil babında gönderirim kendisine güvendiğimi onu çok sevdiğimi söyler bunu küçük hediyelerle gösteriririm ama gel gelelim bana karşı olan duygu ve düşüncelerde artma olmaz.BENİM başımı kim yaktıysa RABBİM de onun başını yaksın ne kadar daha dayanırım bilmiyorum ve kötü seçenekleri düşünmüyorum, çocuklar var!

EN BÜYÜK ERDEMLİK AFFETMEKTİR !...
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
0 #6 CVP: Kadınlar Ne İster: Her Kadının Bir Erkekten Beklediği 5 Şey ...Devamı: http://www.makalemarketi.com/iliskiler/flort/635-kadinlar-ne-ister-her-kadinin-bir-erkekten-bekledigi-5-sey.html#ixzz2UrhUUuTWsiyah çizmeli memet 31-05-2013 13:33
Alıntılandı sarı çizmeli Mhmet:
Evli bir erkek olarak şunu anlamıyorum.hemen hemen her şeyini alıyorum 3 çocuğumuz var aç bırakmıyorum açıkta bırakmıyorum. bizde bir söz vardır evim çarşıda olacağına evimin içi çarşı olsun.42 yaşındayım 31 yaşında evlendim. Eşimle özel zamanımızı bir türlü ayarlayamadım. ben istiyorum o kaçıyor ya inanın kahveye gitmem. alkol içmem. ( sigara hariç )vesaire kötü alışkanlığım yok.Bir bayan kim için süslenir tabiki kocası için peki benim hanım kime diyorum bırak makyaj yapmayı suratını şeytan görsün evin kötüyse sıvat hanımın kötüyse donat derler onuda yapıyoruz. yine aynı... bazen toplantı yapıyoruz iş arkadaşlarım ve eşleri ile birlikte onların hanımları çiçek benim hanım çiek dikeni yazmak isterdim ama maalesef kaktüs ağacı deve dikeni çocuklarım için sesimi çıkarmıyorum.ev yemeklerini( kabak kapuska hariç ) seçmem yemeği kötüde yapsa eline sağlık güzel olmuş derim. gel gelelim herhangi bir bayan arkadaş ev yemeği konusunda elime su dökemez o kadarda iddalıyım.psikolojikmen yıprandım çocuklar olmasa eve gitmeyi canım istemiyor . saygı yönünden ise, kendi bayan arkadaşlarının yanında kendisi ile mutlu aile tablosu vermeye kendisini yüceltmeye çalışır bunuda istek ve arzularını yerine getirir hatta çaylarını yaparım rahat konuşsunlar diye evden dışarı çıkarım.düzgün ve doğru bir insan olmaya çalışıyorum yinede yaranamıyorum.Birinci dereceden akrabası annesi babasının hatırını sayarım kardeşlerine yatılı yani tatil babında gönderirim kendisine güvendiğimi onu çok sevdiğimi söyler bunu küçük hediyelerle gösteriririm ama gel gelelim bana karşı olan duygu ve düşüncelerde artma olmaz.BENİM başımı kim yaktıysa RABBİM de onun başını yaksın ne kadar daha dayanırım bilmiyorum ve kötü seçenekleri düşünmüyorum, çocuklar var!

EN BÜYÜK ERDEMLİK AFFETMEKTİR !...

aynı be arkadaşım. bu konuya çözüm bulursan banada bildir:(
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
0 #7 Çıkma TeklifiTekin 22-09-2013 15:40
Admin gerçekten güzel bir paylaşım olmuş bende bu konuyla ilgilenen biri olarak çok kullanışlı bir yazı olduğunu söyleyebilirim emeğine sağlık.
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
0 #8 ücretsiz evlilik sitelerievlilik siteleri 20-02-2014 01:23
Bu dediklerinin hepsine katılıyorum admin arkadaşım yalnız bi ekleme yapmak istiyorum tüm bunları yaparken sürekli olarak karşı tarafa muhtaçmışız izlenimi verirsek bu karşı tarafın sıkılmasına yol açar tüm bunları kendi kişiliğimizden ödün vermeden yapmak en güzeli karşı tarafın saygısını da kazanmış oluruz böylece
Alıntıyla Cevap Ver
 

Yorum Yapın / Soru Sorun

NOT: Yorum Politikası gereği reklam amaçlı yapılan yorumlar yayından kaldırılır.


Güvenlik kodu
Yenile

Makale Yazın

Üye girişi yaparak siz de makale yazabilir, web sitenize yönlendirme yaparak veya iletişim bilgilerinizi ekleyerek kişisel/kurumsal popüleritenizi arttırabilirsiniz. Makale yazmaya başlamak için Şimdi Kaydolun!

Araştırın

Araştırmasını yaptığınız konuyla ilgili kelimeyi girip "Ara" butonuna basınız. Alakalı sonuçlar listelenecektir.