İş Dünyası > İnsan Kaynakları > Dubai’de Çalışmak, Dubai’de İş Kurmak, Dubai’de Yaşam

Dubai’de Çalışmak, Dubai’de İş Kurmak, Dubai’de Yaşam

(13 oy, 4.46 / 5)
Yazar: Can Deniz Ö. | Kategori: İnsan Kaynakları | Tarih: 26 Ağustos 2014 | 29877 kez okundu

 

Birleşmiş Arap Emirliklerinde yer alan Dubai, dünyanın en hızlı büyüyen ülkelerinden olup, pek çok alanda iş olanaklarına sahiptir.  2002 yılından bu yana istatistikler her hafta 30 yeni şirketin Dubai’de açılmakta olduğunu gösteriyor. Peki Dubai’yi hem yaşamak hem de çalışmak için neden bu denli popüler? Bu sorunun en kısa cevabı: Dubai vergiden muaf bir ülkedir. Eğer Dubai’de çalışırsanız alacağınız ücret vergi kesintilerine uğramaksızın size ödenir. Neden? İnanılmaz ama gerçek kişisel vergi kanunlara aykırı da ondan. Dubai’de elde ettiğiniz kazanç size kesintisiz olarak ödenir. Kazancınızın %100 sizindir.

 

Eğer, turizm, IT, medya veya finans alanında çalışma olanağı arıyorsanız ve konunuzda uzmansanız, Dubai’de sizi bekleyen pek çok firma bulabilirsiniz. Her sene dünyanın dört bir yanından binlerce insan, Dubai işgücünün bir parçası olmak ve vergisiz kazançtan pay almak, gerçek anlamda para biriktirebilmek için Dubai’ye yerleşiyorlar.

 

Dubai’de İş Kurmak

Eğer Emirlikte kendi işinizi kurmak istiyorsanız bu noktada da hükümet, serbest ticari bölge alanlarını yükseltmek için denizaşırı iş olanaklarına yönelik birçok teşvik sunuyor.  Hali hazırda 15 serbest bölgesi bulunan ülke, önümüzdeki aylar ve yıllar içinde yatırımlarını geliştirerek 7 serbest ticari bölge daha eklemek istiyorlar. Bu bölgeler, yabancı yatırımcıların, kurumlar vergisi ve ortaklık yapısı olmaksızın kurulmasına ve büyümesine imkân verir. Böylece siz de Dubai’de iş olanaklarının neden bu kadar zengin olduğunu anlarsınız.

 

Dubai’de Çalışma ve Oturma İzni

Dubai’de çalışmak için, çalışma izni ve oturma vizesine ihtiyacınız olacak. Pek çok işveren, çalışanının ilgili pozisyon atanmasıyla beraber bu detayları çalışanı adına çözümler. Diğer bir taraftan eğer Dubai’ye tatil amaçlı gidecekseniz, ülkenizden alınmış geçerli bir vize yeterli olacaktır. Dubai’de yaşam koşullarını iş imkânlarını araştırmak için böylesi bir turistik gezi idealdir. Bu araştırma gezisi, herhangi bir işe müracaatınız sonrasında çalışma ve oturma iznine çok daha kolay sahip olmanızı sağlayacaktır.

 

Dubai çalışma koşullarında en belirgin özellik, çalışma saatleridir. Korkmayın düzene hızla ayak uydurabiliyorsunuz. Örneğin, Dubai’de pek çok işyerinde öğleden sonra ve Cuma günü toplantı yapılmaz.

 

Dubai’de Yaşam

Dubai bir şehir olarak da inanılmaz güzelliklere sahiptir. Gurbetçiler için yaşam standartları harikadır. Sosyal hayatın hızlı akışkanlığı ve yüksek temposu pek çok kişinin hoşuna gidecek niteliktedir. Dubai’de yoğun çalışma ve oyun temposuna hazırlıklı olun. Kapalı kayak sahalarından, golfe ya da çölde safari turlarına kadar pek çok aktiviteye imkan tanıyan Dubai’de durağan bir hayat sürmeniz mümkün olmayacaktır.

 

Dubai’de kendinizi asla yalnız hissetmezsiniz. Mevcut nüfusun çoğunluğunu gurbetçiler oluşturur ve yeni arkadaşlar edinmek eski tanıdıklara rastlamak her zaman için mümkündür. Dubai’nin kozmopolit kültürel yapısı zamanla sayısız sosyal kulübün açılmasını ve yeni insanlarla tanışmaya teşvik eden etkinliklerin düzenlenmesini sağlamıştır. Tüm bu avantajlar Dubai’nin yeni sakinlerinin şehre kolay adaptasyonunu sağlamaktadır.

 

Eğer imkanınız varsa kısa bir süreliğine gidip, Dubai'de yaşam şartlarının nasıl olduğunu görmenizi tavsiye ederim. Başkalarının söylediğiyle değil, kendiniz görerek ve keşfederek fikir edinmeniz en doğrusu olacaktır. Orada tanışacağınız insanlardan birebir görüş ve öneri almak daha yerinde olur. Böylece kafanızdaki birçok soruya cevap bulmuş olacaksınız. Sizin için heyecanlı bir deneyim bu bence ve ne yapacağınıza karar vermeniz kolaylaşacaktır.

 

İndirimli otel rezervasyonları için tikokupon.com'un otel indirim kuponları sayfasına bakabilirsiniz.

 

Umarım bu öneriler de size fikir verebilir...


 


Makale Kaynağı: Can Deniz Ö. - MakaleMarketi.com

___________________________________________________________________

___________________________________________________________________

Yorumlar  

 
+6 #1 Ben de Dubai'de YaşıyorumÖzlem Uçar 28-10-2010 14:54
Evet ben de Dubai'de yaşıyorum gerçekten inanılmaz güzel ve rahat yaşanacak bir yer. İngilizce bilen herkes gelip 1 ay içerisinde iş bulup oturum bile alabilirler ve inanılmaz rahat hayat standardı. Bir aylık kazanç hem kira yeme-içmeye yeterken hem de gezip eğlenme biriktirme hatta özel okulda okumaya kadar bütün ihtiyaçlarınızı karşılar. Türkiye’de bir araba sahibi olmak için senelerce çalışmak gerekiyor Dubai’de ise buraya 1000 dolar harçlıkla gelenlerin bile oturum aldıktan 1 ay sonra altlarına araba çektiklerine şahit oldum. Türkiye’de sadece ayın sonunu getirmek için çalışmak zihniyeti varken burada insan gibi ve rahat yasamak için çalışma zihniyeti var. Burada insanlar senenin bir ayı istedikleri ülkeye tatile gidiyorlar, gezip eğleniyorlar, güzel arabalara biniyorlar. Vize konusunda problem yasayanlar lütfen bana ulaşsın nasıl alındığı konusunda sizi aydınlatırım ozlam_ucarhotma il.com
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
0 #2 Dubai'de Çalışmak İstiyorumMurat 12-11-2010 02:08
Özlem Hanım, benim e-mailim furkanimboran@h otmail.com şimdiden çok teşekkürler eğer bana mesaj atarsanız. Diş teknisyeni Murat.
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #3 Dubai'de Çalışmak İstiyorumMurat 12-11-2010 02:09
Özlem Hanım, ben diş teknisyeniyim ve el sanatım cok iyidir. Birikimim de var Dubai'yi çok istiyorum. Evliyim ve 2 küçük çocuğum var acaba kendi işimi ya da birinin diş laboratuarında çalışmam kolay mıdır? Ayrıca İngilizcem yok bana yardımcı olursanız çok seviniriz.
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #4 Ben de Dubai'de YaşıyorumDubaiden 27-11-2010 02:57
Ben de Dubai de yaşıyorum. Yaşam refahı çok yüksek. Ama o kadar da basit değil para kazanmak. Donanımlı olmadan hupp sizi müdür yapmıyor kimse. Tamam araba fiyatları ucuz benzin ucuz ama hayat bu değil. Şu sıralar kriz olduğu için kiralar ucuz sayılabilir ama yarın kriz bitince ne olacak? Buraya gelmek çalışmak isteyen herkes ayrıntılı olarak araştırsın.
Dil cok onemli tabii ki. Burada kadınlar çok kolay araba alabiliyorlar marifet güzellikte olmalı. Gece çalışıp gündüz kazandıklarıyla alışverişe çıkan çok insana rastlamak mümkün.
Neyse daha fazla uzatmak istemiyorum. Herkese kolay gelsin.
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
-1 #5 Yaşam O Kadar Kolay DeğilHakan 20-12-2010 12:04
Sallamayın arkadaşlar dünyanın hiçbir yerinde yaşam basit değildir. Adam 1000 dolar verip oturum alacakmış daha neler...
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
0 #6 Dubai'de Çalışma Şartları İle İlgiliSeda 16-01-2011 01:43
Benim ingilizcem yok ama arapça biliyorum. Dubaide çalışma şartları nasıldır merak ediyorum. Üniversite mezunuyum. Bilgilendirirse niz sevinirim.
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #7 Dubai'de Çalışmak İstiyorumMine 01-03-2011 17:08
Merhaba
18 yaşındayım ve ÖSS'yi kazanamazsam çalışmak için Dubai'yi düşünüyorum. Ama bu konuda bilgi edineceğim bir internet sitesi veya bilgi sahibi kimse bulamadım. Dubai'ye gitmem için neler gerektiğini biri açıklarsa memnun olurum.
e-mail:
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
0 #8 Mine'ye YanıtAslı Özay 02-03-2011 06:44
Sevgili Mine,
Yurt dışında çalışmak istiyorsan eğer aşağıdaki makalemde aktardığım bilgilerin sana yardımcı olabileceğini düşünüyorum:
http://www.makalemarketi.com/is-dunyasi/is-arama-teknikleri/1741-yurt-disinda-calisma-yurt-disinda-is-arama-teknikleri.html

Bir diğer bakabileceğin web sitesi de: http://www.arapulkeleri.com/2010/03/dubai-is-ilanlar-dubaide-is-bul-dubai.html

Şimdiden yolun ve bahtın açık olsun:=)
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+6 #9 Kimse Kimseyi Aldatmasın...Narin 12-03-2011 15:17
Kimse kimseyi aldatmasın, kimsenin hayaleriyle dalga geçmesin. Dünyanın hiçbir ülkesine kimse elini kolunu sallayarak girip çok kolay şartlarda yaşayamaz. Dünyanın neresi olursa olsun yabancı dil, maddiyat ve iyi bir meslek veya yüksek okul bitirmeden olmaz. Meziyetsiz ve kalifiye olmayan insan dünyanın her yerinde aynı standartlardadı r. Mesleğin yoksa, iyi bir üniversite bitirmediysen, cebinde yüklü bir paran da yoksa maceracı birisin demek ki... Maceraların da sonu hiç iyi bitmez. Her şeyin başlangıcı ve sonu eğitim, okumak, okumak başka ötesi yok. O zaman dünyanın bütün kapıları açılır. Elinde altın anahtarın olursa bu siteleri gezmezsin. Ne anladık şimdi önce çantamıza güzel bir diploma, cüzdanımıza yeterince para, dilimize İngilizce zırhlarımızı giydik şimdi hedefe giden yolu bulabiliriz. Öyle elde yok avuçta yok "Züğürt Ağa" olmaz bu işler.
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+2 #10 İllede Dubaimelih 04-04-2011 13:12
Ben de Dubai'de yaşamak ve orada oturma izni almak istyorum. Ne gerekli tam anlamıyla öğrenmek istiyorum Özlem Hanım bana yazarsanız sevinirim. kizilkaya034 @hotmail.com
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+5 #11 50 Cturab 19-04-2011 03:06
çok sıcak gelmeyin...
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
0 #12 ortaklık teklifiHüseyin 08-06-2011 13:49
sizn türkiye temsilciniz olmak isteriz ilgelenirseniz sevinirim bizim şirketimize ev arsa kat karşılığı arsa konusunda size burada yardımcı olmayı teklif ediyoruz eğer belirli bir müşteri yollarsanız size kar ortaklığı teklifinde bulunuyorumulaş abileceğiniz telefonum050554 05477 şirketimizle size ve göndereceğiniz müşteriye hizmet bizim için onur olur sizinile ortaklık yapmaktan onur duyarız mersinde sizin taleplerinize karşılık vermek sizin burada bayiniz olmak isterim ilgi ve bilginize sunarım 05337729570
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+2 #13 ATIP TUTMAYINCBelueshi 12-06-2011 23:04
Arkadaslar atip tutuyo hic bir neden olmadan , tamam iceri girip is bulmak kolay peki Dubai nin pahaliligindan bahsetsenize ? Dubai Immigration OYLE KOLAY DEGIL ARKADASLAR,bahs ettiginiz kadar olsaydi herkes oraya tasinirdi, havalar ayrica cok sicak kendinizi hazirlayin buna
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
0 #14 Kısa Bir Bilgiibrahim KURNAZ 29-06-2011 13:33
Mayıs ayında dubai uzeri Afganistana gittim hava alanında 10 saat bekledım hava alanın ıcınde marketler yemekler gayet uygun.
Türkiyedeki havaalanları gıbı 1 su 2 tl 2 cay 3 pogaca 17.5 tl gbi degil arkadaslar. Burger King iki servis 19 dolar messela diğer her sşy gayet uygun fıyataydı hava alanı olmasına ragmen.
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #15 merhabaturgay 18-07-2011 12:07
merhaba iş makina yedek parçacaıyım 23 yaşındayım case sumıtomo newholland jcb ve diğer iş makinalarını çok iyi tanıyorum kendimi yetiştirdiğimi düşünüyorum bana yardımcı olabilecek insanlarla tanışmak istiyorum kendimi yurtdışında görmek istediğim için çabam... mail:trgykarata
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+2 #16 calısma ıznı nasıl alabllırımcoskundeniz cakır 18-09-2011 22:16
Dubai'de yaşıyorum gerçekten inanılmaz güzel ve rahat yaşanacak bir yer. İngilizce bilen herkes gelip 1 ay içerisinde iş bulup oturum bile alabilirler ve inanılmaz rahat hayat standardı. Bir aylık kazanç hem kira yeme-içmeye yeterken hem de gezip eğlenme biriktirme hatta özel okulda okumaya kadar bütün ihtiyaçlarınızı karşılar. Türkiye’de bir araba sahibi olmak için senelerce çalışmak gerekiyor Dubai’de ise buraya 1000 dolar harçlıkla gelenlerin bile oturum aldıktan 1 ay sonra altlarına araba çektiklerine şahit oldum. Türkiye’de sadece ayın sonunu getirmek için çalışmak zihniyeti varken burada insan gibi ve rahat yasamak için çalışma zihniyeti var. Burada insanlar senenin bir ayı istedikleri ülkeye tatile gidiyorlar, gezip eğleniyorlar, güzel arabalara biniyorlar. Vize konusunda problem yasayanlar lütfen bana ulaşsın nasıl alındığı konusunda sizi aydınlatırım ozlam_ucarhotma il.com
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+2 #17 calısma ıznı nasıl alabllırımcoskundeniz cakır 18-09-2011 22:17
ben tesısat ıslerı yapıyorum daha once 13 ay dubaıde calıstım calısma ıznı ıcın yardımcı olurmusunuz
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #18 sağlık sektörügaye kurt 13-10-2011 21:23
özlem hanım acaba eczaneler ve eczane açılması çalışma şartları ile ilgili bilgilere nasıl ulaşabilirim bana bu konuda yardımcı olurmusunuz...ben eczacıyım çocukların eğitimi için dubaiyi düşünüyorum ve yaşam standartlarının yüksekliği beni bilgilendirirse niz çok memnun kalırım...
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #19 ben ayin 13 dubaideyimnico 31-10-2011 21:13
Her keze selam olsun arkadaslar Ben Azeriyim ama Turkleri cok seviyorum 1 millet 2 devletiz. Ben cocukluktan moskovada yasiyoruz ama okul bitdi simdi Dubaiye geliyorum colej okumak icin hemde calismak vizesi alacam,sporcuyu m sigara kulanmiyorum ben Azerice Turkce Russca cok iyi biliyorum Englizce intro ve 1 rinci seviyeden biliyorum diploma aldim ama kolejde ogrenecem simdi arkadaslar ben ev fiyatlarina bakiyorum isde kiralik evlerin fiyatini arasdiriyorum eger orada kalan varsa ya gitmek isteyen varsa bana yasin kiralik ev fiyatlarina bakalim kalan olursa birliktede kala biliriz parayada kanayet etmis oluruz , eger orada olan varsa yasin orada tanis bulmak cok iyi oluyor
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #20 klima teknisyenikemal uzel 28-11-2011 18:24
klima ve soğutma işleri nasıl alabiliriz
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+2 #21 dubai de çalışmak nasıl mümkündürsuat karagöz 05-12-2011 00:37
ben turizmciyim üniversiteyi bitirdim ispanyda eğitim aldım ingilizce ve ispanyolca biliyorum şuan coca-cola da çalışıyorum fakat dubaide çalışmak istiyorum eğer mümkünsede özlem hanım size cv mi mail olarak atıyorum bi inceleyin belki etrafınızda bana göre iş vardır haber verirseniz çok sevinirim çünkü TÜRKİYE şartlarında vasıflarımı kullanamıyorum.... karagozsuat@hot mail.com
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #22 yasamak istiyorumemin 18-12-2011 15:45
evet ben belcika da yasiyorum bende oraya gelmek istiyorum acaba nasil gelebilirim bana bir cevap yazarsaniz sevinirim ben belcika vatandasiyim kimlik ve pasaportumda var calismak istiyorum ve orda yasamak istiyorum msn adresimi de veriyim cevabinizi yazip ve bana yardimci olursaniz sevinirim
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+2 #23 Dubaiyusuf akkaya 18-12-2011 16:42
Selam özlem hanım msn adresiniz yanlış galiba. mail atrasanız sevinirim. iyi günler yusufinan62@hot mail.com
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+2 #24 yalancılaryalancılar 22-12-2011 22:05
mıllet ne kadar yalan atıyo burda yazılanlar yalan ben dubaıye 9 senır ıthalat ıcın gıdıp gelıyorum oturum vızem dahı var 7 bın dolara para karsılıgı bı fırmada calısıyo gozukuyorum yaalan hayat pahalı hesey yapma sadec elektronık cazıp oda yerınden alırsanız calısmak hıcte kolay degıl her sektor bı ulkenın elınınde taxıcıler hındıstan pakıstan b sekıl sızı ıse kımse almaz kımseı kandırmayın mallll olup kanmayın
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #25 yaşanmamış yılları yaşamak isyiyorumismaill 24-12-2011 18:38
merhaba arkadaşlar ya ben ciddiden sizeden bir şey anlamış değilim şahsen herkes burada kendi kafasına göre bir şeyler diyor ama kimi inanip kime inanmcağımızı artık kestiremez duruma geldik sizin bu tür yorumlarınızı dkkate alarak dubaiye gitmek isteyen insanlar var bari en azından onların duygularına düşünce mani olmayın gerçekte ne yaşıyosaınız oranın hayat şartları nasılsa iş alımları nasılsa onu buraya aksedin ama ciddiden bu şekilde herkes kendi kafasına göre yorum yaparak yorum yapmaları çok yakışıksız kalıyor bir şeyler yaparken yada söylerken empati kurarak yaklaşmak lazım.ilginize şimdiden teekkürler dubaide iş alımları varsa birileri bana yardımcı olursa sevinirim ares_2122hotmail.com her şey gönlünüzce olması dileğiylen
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #26 çalışmaekrem 27-12-2011 02:10
evet bende dubaiye gitmek istiyorum ama dubai hakkında fazla bi bilgim yok daha önce avrupayı gezdim 8 ülkesine gittim ingilizcem güzel turizim işiyle ilgileniyorum bana biraz bilgi verirseniz sevinirim .
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+3 #27 dubai de çalışmaknasir 03-01-2012 00:54
dubai de çalışmak istiyorum yabancı dil ingilizce var turizm de hediyelik eşya tezgahtarlığı yapabilirim mailim
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+2 #28 çalışmak istiyorumali aydoğmuş 14-01-2012 01:23
sm ben türkiye antalya şehrinden ali önncelikle merhaba ben lise mezunuyum arkadaşımda lise mezunu 2 miz şuan market çalıştırıyoruz antalya çallı bölgesinde yanlız bizim hep hayalimiz dubaiya gitme isteyi ama bir türlü nasip vesile olmadı bizi bilgilendirirse niz sevinirim ikimizde bekarız her daldan meslek sayibiyiz bizim oturma izni alıp orada çalışmak istiyoruz e-posta adresime dönerseniz teşekkür ederim iyi günler....
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #29 çalışmak istiyorumali aydoğmuş 14-01-2012 01:26
sm ben türkiye antalya şehrinden ali önncelikle merhaba ben lise mezunuyum arkadaşımda lise mezunu 2 miz şuan market çalıştırıyoruz antalya çallı bölgesinde yanlız bizim hep hayalimiz dubaiya gitme isteyi ama bir türlü nasip vesile olmadı bizi bilgilendirirse niz sevinirim ikimizde bekarız her daldan meslek sayibiyiz bizim oturma izni alıp orada çalışmak istiyoruz e-posta adresime dönerseniz teşekkür ederim iyi günler....
gsm:05322083198-05368164021
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+3 #30 Millet atip tutuyor ,Dubai oyle anlatildigi gibi cok kolay yer degilAmerikadaki Kaya 22-01-2012 10:04
O kendine Dubai de yasiyorum diyenler bence Dubai nin nerde oldugunu bile bilmeyip hayatlarinda hic Dubai ye gitmeyen kisiler.Inanmayin kardesim o atip tutanlara.Hayat oyle anlatildigi gibi kolay degil Dubai de,cok pahali bir yer ve acaip sicak allahin colu iste ne beklersinizki.Ben 7 yil yasadim orda gece klubum vardi satip Amerikaya yerlestim.Aklinizi basiniza toplayin insanlarin yalanlarina kanip hayatinizi mahvetmeyin.Gidin bir ayligina da olsa gezip gorun once ve ne dedigimi anlarsiniz.Ev kiralari cok pahali ve Ingilizceniz yoksa tuvalet bekcisi olarak bile is bulamazsiniz
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #31 merhabaABDULLAH ORUCULER 06-02-2012 10:44
[ozlam_ucarhotm ail.com
Ozlem hn. ne de guzel yazmissiniz , gelip ulkede gercekten is kurma fikrim var , tek eksigim ingilizce bilmemek , okullari bitirirken Almanca devam ettik neye yarayacaksa sanki:)) , simdi en buyuk handikapim bu. guzel bilgileriniz icin tesekkurler , selamlarr
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+2 #32 iş arayanMustafa berk 11-02-2012 14:46
ünüverste mezunuyym. makine bölüm . daha önce yurt dışında çalişmiş bulunmakdayım bir alışveriz merkezinin yönetim ofisinde operasyon müdür departmen 'idim. yıllarca baba mesleği olan seram ustalığımda var ve dubaide calışmak isdiyorum yarımcı olabilirmisiniz .. iş veren türk firmaları şimdiden teşekkürler cep no
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #33 çalışmakecvet 17-03-2012 17:19
merhaba ben kuafürlük yapıyorum gerekli belgelerim var dubaide çalışmak istiyorum
5368600489
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #34 iş başvurusuarkın 28-03-2012 21:39
17 yıldır kuaförüm.iyi bir yerde çalışmak istiyorum.5069045924
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #35 dikkatle okuyunspormen 06-04-2012 22:02
ben Azeriyim cocukluktan beri Russiyanin Moskova sehrinde yasiyoruz.Bende Dubaiye gitmek istiyorum bu yuzden cok arasdirma yaptim orada olanlardan sorusdum , internet alanindan arasdirma yaptim, ben size onu onere bilirimki kim gidirse gitsin Ingilizceni bilmelisin yoksa cok zor olacak sizin icin , isde buradan baktikda kolay geliyor gitcem is yeri bulcam calisacam , ora cok buyuk ve yasanmasi zor bir yer oyleki , kalacak yerler bahali ondan sonra gedis haki filan hepsi bahali benden size bir oneri iyice okuyun. 1 Ingilizce bilmelisiniz orada ingilizceden baska russcayida cok konusuyorlar cunki ruslar cok gidiyor o yuzden rusca konusuyorlar neyse ondan sonra universite diploman, bilgisayardan diplom, ve ya bildigin bir sanat. bunlardan en azi Ingilizceyi bilmen onemli yoksa cok zor olacak birde gim kitcekse kendine girmmeisden once oda arkadasi bulsun sehir ici kalacak yerler cok bahali ama biraz samitin uzaklasdikca fiyatlarda dusuyor 500 dolara kiraye ev bula bilirsiniz. bende gitcem hem is icin hemde gezi icin eger gitmek isteyen varsa buyursun buraya yazar ben bu ayin sona kadar gitcem, ve bunu bilinki nereye gidiyorsaniz gidin bunu bilinki gitiyiniz an ev isini ayarladiz gezip tozuyum dimiyin kendinize is arayin ve sonra rahat ayaklarinizi uzatib dinlenin gezin tozun . E posta
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #36 CVP: Dubai’de Çalışmak, Dubai’de İş Kurmak, Dubai’de YaşamALİ oyalı 10-04-2012 02:30
inanın bu yazıldıgı gibi bi yer deyil arABlar size onların kölesiymişsiniz gibi davranı yor onlara hizmet etmek için gelmişsiniz olarak algılıyorlar bu da biz turklerin ne kadar hoşuna gider siz düşünün iki dirhem bizim 1 tl eşit bile deyil sadece adı var DUBAİ
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #37 CVP: Dubai’de Çalışmak, Dubai’de İş Kurmak, Dubai’de Yaşamspormen 11-04-2012 20:25
bir yanadan doru oyleki bir is kuracaksan orada o isi dubaili birinin ismi altinda kuracaksin yoksa boyle olmuyor, bakiniz bir is yeri aciyorsunuz o is yerini acmaniz icin kendinize dubaili birini bulmalisiniz onun adina, simdi o insan evinde oturuyor hic bir is gormuyor sadece her ayin sonu aparib para veriyorsun bu kadar arkadas doru soyluyorsun , ama para kazananda kazaniyor dil bilene diplomasi olana is sorun diyil orada burdakilerin gozunu kjorkutmayalim) )
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
0 #38 dubaide çalışmak istiyorumhüseyin 19-04-2012 17:04
şu anda oporetör kursuna gidiyorum i h l mezunu olduğumdan arapçam bi nevi var artı yemekhanelerde çalıştım başarı belgem var garsonum eğer öyle bi imkan olursa çok gelmek isterim no 05062687954
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #39 CVP: Dubai’de Çalışmak, Dubai’de İş Kurmak, Dubai’de Yaşamkamil 14-05-2012 14:15
merhaba ben izmirden kamil yazınızı okudum bilgileriniz için teşekkür ederim iş başvurusunu nereden yapıcam bende dubaide çalışmak için bir kaç yere başvuru yaptım ama sonuc alamadım doğalgaz ve tesisat bölümü mezunuyum 2 yıllık ünv.tecrubem fazlasıyla var yardımcı olursanız sevinirim
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+3 #40 CVP: Dubai’de Çalışmak, Dubai’de İş Kurmak, Dubai’de Yaşaminur 15-05-2012 00:53
Arkadaslar benim dubaide danismanlik sirketim var dubaide ithalat ihracat sirketi kurmak isteyenlere herturlu Danismanlik yapabilirim,ort aksizda sirket kurabilirsiniz gerekli bilgiler icin bana ulasabilirsiniz

ilknur6757@hotm ail.com.
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #41 dubaide calismak ıstıyorumdubaidecalısmak 30-06-2012 16:08
Selam Herkeze Dubaide calısmak ıstıyorum..Ama Nasıl gıderım nasıl oturum alırım ??*benı bıraz bılgılendırsenı z cok sevınırım GSM=05068241793
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #42 CVP: Dubai’de Çalışmak, Dubai’de İş Kurmak, Dubai’de Yaşamcafer 11-07-2012 11:47
slm özlem hanım ben dubayiye gitmek orda çalışmak ve iş kurmak istiyorum ben seramik ustasıyım varklı işlerde yaparım teşekür ederim yardımcı olsanız 05379282096
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #43 CVP: Dubai’de Çalışmak, Dubai’de İş Kurmak, Dubai’de Yaşamcafer 11-07-2012 11:52
slm sen çok mütiş insansın yeni gürdüm sizin yazdığını ama çok kütü durumdayım ne yapayım kiray zor veriyorum beni yanına al gelyim dubayı yazdın vaz geçtim yardımcı ol 05379282096
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #44 CVP: Dubai’de Çalışmak, Dubai’de İş Kurmak, Dubai’de Yaşamcafer 11-07-2012 11:54
amerikalı kaya sana yazdım o mesajı sel abe yardımcı olunu ne olur
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #45 hiimran 31-07-2012 21:25
Herkeze selam arkadaslar,size de selam ILknur hanim ben Azeriyim bende oncelerden buraya yazdim yazilar vardi benim, isde bende dubaide is yapmak is kurmak ticarete atilmak istiyordum ve bunun icin 1 haftalik dubaiye gitdim, ondan baska ben Moskovadan cocuk elbiseleri getiriyorum burada datiyorum, internet kafe, ve kafe isine bakiyorum yerlerim var ve giysi isindeyim 2 el elbiseler . ben isde bilmiyorum Turkiyeden Dubaiye vize islemlerini filan ama benim icin Buradan vize almak zor diyil ve 1 haftalik Dubaiye gitdim cok mutesem bi yerdi hakikaten ama bazi sorunlar cikti 3 gun kala bildim ve geri dondum simdi bizim cok guzel ascilarimiz var 2tane Azerbaycanda ve Moskovada resmi yimeklerde tanitimlarda bile davetiye aliyorduk isde yakin ascilarimiz orada cikis ediyor el islerini guzel Azeri tatlarini tanitiriyordula r simdi Dubaidede 1 tane Azeri restorani gore bildim Baku Caspian restoran kafe isimle bi yerdi ve baska yoktu isde bunun icin orada acarsak guzel sulu ,kizarti, etli, butun guzel tatlarimiz, ve sirin tatlilarimiz unlu baklavalarimizi orada acarsak iyi olur Ilknur hanim ne dersiniz isderseniz konusur anlasiriz oraya geldiyimde bulusur daha genis konusuruz. birde arkadaslar bunu soyleye bilirimki simdi cok insan oraya gitmek istiyor doru cok sey cok ta ucuz fiyata benzin ucuz, araba ucuz, yicek ucuz, ev kirasi bahali ama ucuz bolgelerde var mesela siz studio odani 550 dolara bula bilirsiniz, 1 odali 850 dolara bula bilirsiniz ondan saonra 2 odali 2000-3000 dolara bula bilirsiniz ama onu soyleyimki parayi onceden aliyorlar bide kac ay kalacaksansa conu o ayalrinda parasini onceden aliyor , birde arkadaslar boyle gitmek gitmek diyorsunuz ama Ingilizce bilmeniz sart yoksa cok zor orada cok zor mesela ben ingilizce azda olsa biliyorum 6 ay kursa gitdim amerikanlilarin orani diplomayla bitirdim konusa biliyorum karsilikli dialok yapa biliyorum bide russcayi bildiyim icin orada cok isci ruscada konusuyor buda bana kolaylik yaratdi mesela, ondan sonra eger gelirseniz arkadaslar en azi 3000 dolar para lazim uzerinizde ihtiyacinizi karsilamak icin bide kaldiniz yere bir baska kiside bulunki kirani yari yari verin ondan sonra isik internet tivi paketi filan yaklasik sorusturmama gore 60-80 dolar stabil fiyat, birde ehliyetiniz olursa cok guzel olur orada cok sicak gunorta disari cikamiyorduk sicak oluyordu araba giralamisdik oyle yine rahat oluyor aksami bekleyinki disari cikmak icin, simdi arkadaslar ben de gitcem busefer orada kalmak icin isleri yoluna koymak icin evde tutacam eger gitmek isteyen yada orda olan varsa oda arkadasi arayan varsa sorun diyil para ciktikta kolaylik yaranir bu benim E-pocta adresim . buda msn adresim . skype nico.nicocute
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #46 dubaisefer 22-09-2012 14:21
ben 19 yaşındayım ve dubai de calışmak orda kalmak istiyorum bana yardım eden olabilirm iş yer icin ve calışma saatlerini söyleyecek türk işcilerini aldıkları aylık genel olarak konuşacagım ve yardım eden varsa beni ekleesin msn adresim veriyorum lütfen yardım edin 1 insansana uardım etmek 1cennet kapısının acılması demektir saygılar (f.s adresim sefer apohan)
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #47 CVP: Dubai’de Çalışmak, Dubai’de İş Kurmak, Dubai’de Yaşamimran 04-10-2012 13:41
Dubai ye 23 yasdan buyukleri burakiyorlar yeni kanun berilediler ancak ailenizle gide bilirsiniz yanliz basina viza vermiyorlar kizlara ise 25 yasdan yukari burakiyorlar
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #48 merhba özlemhalit 04-12-2012 17:48
merhaba özlem hanım sizi msnden ekledım fakat ulasamıyorum yada faceden eklersenız sevınırım. ordan grslım halit yılmaz bölükbası sımdıden tskler
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #49 iş icinugur gürel 08-12-2012 03:16
merhaba özlem hanım bende dubayide calışma istiyorum mesleyim aşcı iş husunda yardımcı olursanız cok ama cok sevinirim 05444040900
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #50 CVP: Dubai’de Çalışmak, Dubai’de İş Kurmak, Dubai’de Yaşamdidem 29-12-2012 04:14
dubai ye çalışmak için ne yapmak gerekli bilen varsa yardımcı olsun lütfen
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #51 CVP: Dubai’de Çalışmak, Dubai’de İş Kurmak, Dubai’de Yaşamserkan 11-01-2013 00:43
ingilizcem yok iş bulmak zor olurmu türkiye çok sıkıcı bir hal aldı iş konusunda beni bilgilendirrimi sin serkan_enginden
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #52 dubaide yasamimran 08-02-2013 12:40
arkadaslar Dubaide yasam icin inglizce bilmeniz zorumludur arkadaslar bu bir sart inglizcen yoksa isde yok orada yashayan en kara en zorunlu zor isde calisanlar bile conu ingilizce konusuyor yok ingilizcen varsada oyle iyi bir is bulmakta zor oluyor eger diploman varsa ya bir mesleyin ve ingilizce biliyorsaniz o zaman internet alanindan arastirma yaparak is bulmak oluyor
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #53 volkanvolkan 22-02-2013 08:57
merhabalar ben ingilizce rusça biliyorum dubaide nasıl iş bulabilirim
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+2 #54 CVP: Dubai’de Çalışmak, Dubai’de İş Kurmak, Dubai’de Yaşamimran 25-02-2013 16:59
merhaba Volkan arkadas ingilizce biliyorsansa internet alanindan arasdirmaq yap dubaide is kayit sitelerini bul bas vur eger dubaide diyilsen ordan ilanini burak eyer ordaysan ilanlara bak is yerlerinin adresini gotur diplomanda varsa vur koltuna git eleman arayan sirketlere sivini ver
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #55 dubaiye çalışmak içinsuleyman esemen 08-05-2013 01:49
özlem hanım selamlar ben antalyadan süleyman dubaide çalışmak istiyorum mesleğim saat tamircisiyim 33 yıldır yapıyorum bende amma mesleğimde olur veya başka işlerde calışırm bana yardımcı olursanız memnun olurum ne kerekiyor benim yapancı dilim yok ama bizim çok türk ölduğunu söylüyorlar özlem hanım selamlartlf05355140044
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #56 dubaiye çalışmak içinsuleyman esemen 08-05-2013 01:54
[quote name="suleyman esemen"]özlem hanım selamlar ben antalyadan süleyman dubaide çalışmak istiyorum mesleğim saat tamircisiyim 33 yıldır yapıyorum bende amma mesleğimde olur veya başka işlerde calışırm bana yardımcı olursanız memnun olurum ne kerekiyor benim yapancı dilim yok ama bizim çok türk ölduğunu ssöylüyorlar özlem hanım selamlartlf05355140044[suleymane
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #57 CVP: Dubai’de Çalışmak, Dubai’de İş Kurmak, Dubai’de Yaşamnail yurdakul 19-05-2013 22:11
Alıntılandı Özlem Uçar:
Evet ben de Dubai'de yaşıyorum gerçekten inanılmaz güzel ve rahat yaşanacak bir yer. İngilizce bilen herkes gelip 1 ay içerisinde iş bulup oturum bile alabilirler ve inanılmaz rahat hayat standardı. Bir aylık kazanç hem kira yeme-içmeye yeterken hem de gezip eğlenme biriktirme hatta özel okulda okumaya kadar bütün ihtiyaçlarınızı karşılar. Türkiye’de bir araba sahibi olmak için senelerce çalışmak gerekiyor Dubai’de ise buraya 1000 dolar harçlıkla gelenlerin bile oturum aldıktan 1 ay sonra altlarına araba çektiklerine şahit oldum. Türkiye’de sadece ayın sonunu getirmek için çalışmak zihniyeti varken burada insan gibi ve rahat yasamak için çalışma zihniyeti var. Burada insanlar senenin bir ayı istedikleri ülkeye tatile gidiyorlar, gezip eğleniyorlar, güzel arabalara biniyorlar. Vize konusunda problem yasayanlar lütfen bana ulaşsın nasıl alındığı konusunda sizi aydınlatırım ozlam_ucarhotma il.com

merhaba ben dubaide çalışmak istiyorum yardımcı olurmusunuz 0 539 839 99 33
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+2 #58 ben dubai de calışmak ıstıyorumfunda gümüş 12-08-2013 17:27
merhaba ben funda gumus dubai de masöz olarak calışmak için oraya gelmek istıyorum neler yapabılırım bana yardımcı olabılırmısınız cep numaram 0530 463 93 39 ozlem hanım mutlaka aramısınız beleyecegım saygılarımla ıyı gunler
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+2 #59 ben dubai de calışmak ıstıyorumfunda gümüş 12-08-2013 17:38
demek kı sen bunların hıc bırıne sahıp degılsın kı gıdemedıgın ıcın bu sekılde konusuyorsun yuksek okul okuyanlarıda gorduk iş beyenmıyorlar sankı okul okuyorlarda sadece işlerı guclerı surtmek narın hanım sen bu kafayla gıdersen zaten hıc bıryere varamazsın
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #60 çalışmak istiyorumsadık 18-08-2013 14:32
ismim: sadık soyadım: atlı, merhaba ben türkiyede yaşıyorum yalova şehrindeyim yaşım 19 lise mezunuyum dubaide çalışmak istiyorum daha önde lokanta da ve cafelerde çalıştım elimden her iş gelir yeter ki çalışmam koşulları iyi olsun
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #61 çalışmak istiyorumsadık 18-08-2013 14:34
tl numaram 05534169957 sadık atlı
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #62 çalışmak istiyorumsadık 18-08-2013 14:35
çalışmak istiyorum duba ide lütfen beni arayn sadık atlı 0553 416 99 57
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #63 CVP: Dubai’de Çalışmak, Dubai’de İş Kurmak, Dubai’de Yaşamfahrettin 09-09-2013 22:17
ben diş protez teknisyeniyim dubai de çalışmak istiyorum izlemem gereken yol nedir. şartları nelerdir. bilgi verirseniz sevinirim.
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #64 yalanserkan 19-09-2013 01:40
Özlem Uçar

insanlara yanlış bilgi verme. dubai elektronik, araba ve benzin açısından ucuz bir memleket. fakat tekstilden tutunda ev kiralarına kadar herşey pahalı bir yer. burada yaşayacak olan herkes en az 4000 veya 5000 dirhem paranın üzerinde ücret alıyorsa güzel olmasada güzele yakın yaşayabilir. dişini sıkarsan 4 vrya 5 ay güzel birde arabada alabilirsin. daha fazlasını da bekleme derim.... ama parası olan için yaşanılacak bir yer...
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+3 #65 yalanserkan 19-09-2013 01:43
özlem uçar yalan konuşma
Alıntıyla Cevap Ver
 
 
+1 #66 arapça faydasızserdar 18-02-2014 23:29
Alıntılandı Seda:
Benim ingilizcem yok ama arapça biliyorum. Dubaide çalışma şartları nasıldır merak ediyorum. Üniversite mezunuyum. Bilgilendirirse niz sevinirim.

bende yorumları çok okudun orda yüzde 70 ingizce konuşuyor ve parkistan ve hindistanlıda çok arapça konuşmuyorlar bende dubaiye çalışmaya gitsem ilk işim ingzce ögrenmek yoksa oralarda çok zor
Alıntıyla Cevap Ver
 

Yorum Yapın / Soru Sorun

NOT: Yorum Politikası gereği reklam amaçlı yapılan yorumlar yayından kaldırılır.


Güvenlik kodu
Yenile

Makale Yazın

Üye girişi yaparak siz de makale yazabilir, web sitenize yönlendirme yaparak veya iletişim bilgilerinizi ekleyerek kişisel/kurumsal popüleritenizi arttırabilirsiniz. Makale yazmaya başlamak için Şimdi Kaydolun!

Araştırın

Araştırmasını yaptığınız konuyla ilgili kelimeyi girip "Ara" butonuna basınız. Alakalı sonuçlar listelenecektir.