Seyahat ve Tatil > Gezi ve Tatil Rehberleri > Fransa’da Yapılacak En İyi 5 Turistik Aktivite

Fransa’da Yapılacak En İyi 5 Turistik Aktivite

(5 oy, 3.40 / 5)
Yazar: Can Deniz Ö. | Kategori: Gezi ve Tatil Rehberleri | Tarih: 10 Mart 2015 | 9259 kez okundu

 

Turistik rotalar söz konusu olduğunda, dünyanın en popüler destinasyonlarından biridir Fransa… Sanat, tarih, doğal güzellikler ve iklim kombinasyonu Fransa’yı dünyanın en ilgi çekici adreslerinden kılıyor. Ülkenin romantizme adanmış haklı ünü (Paris romantik adreslerin başında geliyor) yıl boyu dünyanın dört bir yanından Fransa’ya turist çeker. Tahmin edeceğiniz üzere Fransa’da yapılabilecek sayısız aktivite vardır bunların içinden 5 tanesini sizin için seçtik…

 

Fransa otelleri için tikokupon.com'da bulunan hotels coupons sayfasına bakabilirsiniz. Otel rezrvasyonlarında indirim sağlayan kuponlar süre sınırlı olduğundan erken rezervasyonda fayda var.

 

İşte Her Turistin Ajandasında Yer Alması Gereken En İyi 5 Aktivite…

1- Fransa Turu: Şehirler
Fransa turizminin çekiciliğini, ülkenin etrafında yer alan benzersiz ve antik kültür bezeli şehirlerden alır. Paris, bu şehirlerin başında gelir. Başkent olarak Paris, geçmişten bugüne Fransa ve Fransız halkının tarihsel ve kültürel özelliklerini ziyaretçilerine tanıtan zengin bir dokuya sahiptir. Fransa’nın hemen her şehri romantik öğelerle donanmıştır ancak bunların en başında tüm dünya ülkelerinden âşıklar Paris’e akın ederler… Eiffel Kulesi bu âşıkların buluşma noktasıdır. Batı dünyasının Arc de Triomphe gibi pek çok önemli mimari eserleri de Paris’te konumlanmaktadır. Nice, Orleans ve Avignon turistlerin akınına uğrayan diğer popüler Fransız şehirleridir

2- Fransa Turu: Müzeler
Dünyaca ünlü sanat eserlerinin evi olan Louvre Müzesi Paris’te yer alır. Seyahat listenizde ilk sırayı Louvre Müzesi’ne vermelisiniz. Müze’de Mona Lisa gibi dünyaca ünlü resimleri görebilirsiniz. Orsay Müzesi, Salvador Dali Müzesi, Montparnesse Müzesi ve Rodin Müzesi Paris seyahatinizde görmeniz gereken adreslerdendir.
Paris’te hem mimari hem de tarihi anlamda görülmesi gereken bir diğer adres Notre Dame De Paris katedralidir.

3- Fransa Şarap Turları
Fransa, dünyaca ünlü şarap ve şampanyaların merkezi olarak bilinir. Şarap tadımının ve üretiminin bu denli ilerlediği Fransa’da üzüm bağlarına yapılacak bir turistik gezi size unutulmaz bir deneyim yaşatacaktır. Bu ve benzeri turlara olan ilgi Fransa’nın turizm ekonomisinin büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. Bu nedenle kolaylıkla özellikle bağ bozumu döneminde Fransa seyahatinizin bir bölümünü şarap turlarına yönlendirebilirsiniz. Fransa’nın doğu sınırında bulunan Alsace – Lorraine bölgesi şarap turlarının en popüler destinasyonlarındandır.

4- Alpler ve Kayak
1960 yılında hükümetin Fransız Alplerini kış turizmine açmasıyla birlikte kayak tutkunlarının vazgeçilmez destinasyonlarından biri de böylece hayata geçmiş oldu. Kış sporlarının bir numaraları mekanı haline gelen ve sayısız yarışa ev sahipliği yapan, milyonlarca kayak severe yamaçlarından eteklerine adrenalin yüklü bir deneyim sunan Fransız Alpleri sizin için öngördüğüm en iyi 5 aktivitenin dördüncüsü…

5- Fransız Sahil Kesimi
Ilıman iklimi ve lüks plajlarıyla yaz kış turistlerin tercih ettiği mekanlar arasında yerini alan Fransız sahilleri, ülkenin güney sınırı boyunca uzanır ve Akdenizi kucaklar… En popüler adreslerden biri hiç kuşku yok ki Menton’dur. Fransa ziyaretiniz sırasında eğer denk gelirseniz Menton Festivaline mutlaka katılın.


 


Makale Kaynağı: Can Deniz Ö. - MakaleMarketi.com

___________________________________________________________________

___________________________________________________________________

Yorum Yapın / Soru Sorun

NOT: Yorum Politikası gereği reklam amaçlı yapılan yorumlar yayından kaldırılır.


Güvenlik kodu
Yenile

Makale Yazın

Üye girişi yaparak siz de makale yazabilir, web sitenize yönlendirme yaparak veya iletişim bilgilerinizi ekleyerek kişisel/kurumsal popüleritenizi arttırabilirsiniz. Makale yazmaya başlamak için Şimdi Kaydolun!

Araştırın

Araştırmasını yaptığınız konuyla ilgili kelimeyi girip "Ara" butonuna basınız. Alakalı sonuçlar listelenecektir.