Seyahat ve Tatil > Turlar > Bayramda Yurtdışı Turları ve Yurtdışında Bayram Tatili İçin Öneriler

Bayramda Yurtdışı Turları ve Yurtdışında Bayram Tatili İçin Öneriler

(0 oy, 0 / 5)
Yazar: Sonat Öz | Kategori: Turlar | Tarih: 15 Haziran 2015 | 2311 kez okundu

 

Bu bayramı yurtdışında geçirmeye karar verdiyseniz karşınıza birçok seçenek çıktığını göreceksiniz. Belki aklınızda bir veya birkaç yer var. Fakat karar vermekte güçlük çekiyor olabilirsiniz. Bu noktada öncelikle bütçenizi ve ayıracağınız zamanı göz önünde bulundurmalısınız.

 

Yurtdışı Tatili İçin Kısa ve Yakın Yerler

Yurtdışı tatilinde kısa ve yakın yerler seçmek isteyenler için bu bayram Makedonya, Yunanistan, Bulgaristan gibi Balkan Ülkeleri uygun olacaktır. Avrupa için İtalya’da Roma ve Fransa’da Paris gezilmesi ve görülmesi gereken güzel yerler. Tek bir şehir seçebileceğiniz gibi, zamanınız yeterliyse ve eğer bir tur paketi satın alacak olursanız birkaç şehri birden görebilmeniz mümkün.

 

Yurtdışı Tatili İçin Vizesiz Ülkeler

Vizesiz olduğunu bildiğim ülkeler arasında uygun olabilecek yerler Fas ve Tunus. Bunun yanı sıra Balkanlar ve Uzakdoğu ülkeleri de vizesiz gidilebilecek yerlerden. Vizesiz gidilecek yerler hakkında tur şirketlerinden detaylı bilgiler almanızı öneririm.

 

Yurtdışı Tur Paketleri

Tur düzenleyen şirketlerin tur paketleri içerisinde en güzel şehirleri kapsayan turlarının olduğunu göreceksiniz. Örneğin İtalya tur paketi içerisinde Floransa, Roma ve Venedik yer alırken, diğer bir pakette Budapeşte, Prag ve Viyana turlarına rastlayabilirsiniz. Altı ülkenin dahil edildiği Balkan turları bile var. Makedonya, Kosova, Bosna, Dubrovnik ve Karadağ gibi şehirler tura dahil olan balkan ülkelerinden.

 

Kültür Turları

Avrupa, uzak doğu, balkanlar vb için kültür turu da tercih edebilirsiniz. Eğer bayramda bir kültür turuna katılmayı düşünürseniz tur şirketinin bu konuda yeterli donanıma sahip olduğuna dikkat edin. Çünkü kültür turları genelde sanat tarihçileri, arkeologlar veya uzman tur rehberleri eşliğinde gerçekleştirilir.

 

Diğer Önerilen Yerler

Mısır’a gitmeyi düşenler için muhteşem bir denize sahip olan Sharm El Sheikh kasabası en çok önerilen yerlerden. Uzak doğuda ise Singapur, Bangkok ve tropikal iklimiyle baş döndüren Phuket Adası en çok tercih edilen yerler.

 

Tatil için güzel bir mevsimde olduğumuzdan seçenekler oldukça geniş görünüyor. Gitmeyi ve görmeyi istediğiniz yerleri seçerken bütçenizi ve zamanınızı da düşünerek karar vermeniz gerekecek. Yurtdışı otel rezervasyonu yapmak isteyenler indirim kuponu fırsatlarını değerlendirebilirler. Bunun için tikokupon.com'un yurtdışı otel online rezervasyon sayfasındaki indiirm kuponlarını değerlendirebilirler...


 


Makale Kaynağı: Sonat Öz - MakaleMarketi.com

___________________________________________________________________

___________________________________________________________________

Yorum Yapın / Soru Sorun

NOT: Yorum Politikası gereği reklam amaçlı yapılan yorumlar yayından kaldırılır.


Güvenlik kodu
Yenile

Makale Yazın

Üye girişi yaparak siz de makale yazabilir, web sitenize yönlendirme yaparak veya iletişim bilgilerinizi ekleyerek kişisel/kurumsal popüleritenizi arttırabilirsiniz. Makale yazmaya başlamak için Şimdi Kaydolun!

Araştırın

Araştırmasını yaptığınız konuyla ilgili kelimeyi girip "Ara" butonuna basınız. Alakalı sonuçlar listelenecektir.